Strona główna

        • „Jak nie czytam, jak czytam”
          • „Jak nie czytam, jak czytam”

            Z inicjatywy biblioteki szkolnej nasza szkoła włączyła się 10 czerwca w kolejną, jubileuszową edycję akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

            To inicjatywa, która w ciągu ostatnich 10 lat zyskała miano najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce. Jej głównym celem jest promocja czytelnictwa poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką. Wydarzenie to stwarza uczniom okazję do poczytania tego, na co mają ochotę – w miłych, niecodziennych okolicznościach i w towarzystwie rówieśników.

        • Wyjątkowy Dzień Patrona
          • Wyjątkowy Dzień Patrona

            20.05.2026

            Wyjątkowy Dzień Patrona: Koncert i przekazanie sztandaru

            W naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona, upamiętniające Unitów Podlaskich. Wydarzenie miało niezwykle podniosły charakter. Połączono je z oficjalnym przekazaniem sztandaru dla nowego pocztu sztandarowego, w skład którego weszli: Karolina Ciok, Karolina Zderkiewicz, Amelia Grzeszuk, Oliwia Kowalczyk, Tobiasz Siedlecki i Karol Demianiuk.

        • "Kurator Blisko Szkoły"
          • "Kurator Blisko Szkoły"

            W dniu 20.05, w ramach cyklu "Kurator Blisko Szkoły", naszą szkołę odwiedzili Wicekurator Oświaty - p. Piotr Mackiewicz oraz Zastępca Dyrektora Delegatury w Białej Podlaskiej - p. Andrzej Mironiuk. Towarzyszył im Wójt Gminy Wohyń - p. Tomasz Jurkiewicz.

            Wizyta była okazją do rozmów o edukacji , codziennym życiu szkoły oraz działaniach podejmowanych na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów.

        • XXI Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian
          • XXI Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

            Z wielką radością informujemy, że 16 maja Wojciech Budzyński, uczeń klasy 8a, reprezentował naszą szkołę w XXI Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian w Czemiernikach. Debiut recytatorski Wojtka zakończył się sukcesem, uczeń otrzymał wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII. Warto przypomnieć, że twórczość Marianny Bocian jest wymagająca i trudna w interpretacji. Komisja konkursowa w podsumowaniu podkreśliła niezwykle wysoki poziom prezentacji wykonawców, którzy wykazali się ogromną dojrzałością, świetnym warsztatem oraz głębokim zrozumieniem trudnej poezji.

        • Piękne flagi
          • Piękne flagi

            Z okazji obchodów Świąt Majowych uczniowie klas 1–3 przygotowali piękne flagi dla swoich starszych koleżanek i kolegów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wręczały przygotowane flagi nie tylko w szkole, ale również rozdawały je przechodniom, dzieląc się radością i patriotycznym nastrojem z innymi. Po wspólnej pracy przyszedł czas na pamiątkę – wszyscy razem zrobiliśmy wspólne zdjęcie, które na długo pozostanie miłym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia.

        • W ramach obchodów Dnia Strażaka...
          • W ramach obchodów Dnia Strażaka...

            W ramach obchodów Dnia Strażaka przedszkolaki z grupy I odwiedziły remizę straży pożarnej. Dzieci miały okazję poznać pracę strażaków, obejrzeć wozy strażackie oraz specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Strażacy opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa i pokazali, jak wygląda ich codzienna służba. Wizyta była dla dzieci niezwykle ciekawym i pełnym wrażeń doświadczeniem. Serdecznie dziękujemy strażakom za miłe przyjęcie i poświęcony czas!

        • Zwiedzanie pałacu Potockich
          • Zwiedzanie pałacu Potockich

            Uczniowie z koła żywego słowa z ZS w Wohyniu 27 kwietnia 2026 br. udali się do Radzynia Podlaskiego, aby obejrzeć pałac Potockich. Usłyszeli barwną opowieść o historii miejsca, o architekturze, o mieszkańcach pałacu i ich losach. Obejrzeli wystawy, zwiedzili wnętrza od piwnic po paradne wejście i pięknie odremontowane sale. Celem wyjazdu było też sprawdzenie co historia mówi o powiązaniu wnętrz pałacowych i ludzi w nich przebywających z powstawaniem Konstytucji 3-go Maja. Przewodnikiem po wnętrzach i historii był zaprzyjaźniony ze szkołą historyk, dziennikarz i nauczyciel Pan Zbigniew Smółko

        • LAPBOOK DO OMAWIANEJ LEKTURY
          • LAPBOOK DO OMAWIANEJ LEKTURY

            22 kwietnia 20026r. odbyło się podsumowanie, organizowanego przez bibliotekę szkolną, konkursu na LAPBOOK DO OMAWIANEJ LEKTURY.

            Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV, V i VI. Prace zostały wykonane indywidualnie podczas zajęć języka polskiego.

            Lapbooki były oceniane zgodnie z następującymi kryteriami: ilość i poprawność informacji, oryginalność, zastosowanie różnych sposobów przekazania informacji, estetyka wykonania lapbooka, poprawność stylistyczna i ortograficzna.

    • Partnerzy

      • {#1508} 2
      • GMINA WOHYŃ
      • Kuratorium Oświaty w Lublinie
      • Powiat Radzyński
      • Ministerstwo Edukacji Narodowej
    • Logowanie

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Dokumenty

      • Wniosek o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej
      • Logowanie