Klasa siódma i obie szóste wybrały się wspólnie na dwudniową wycieczkę edukacyjno-relaksacyjną w dniach 18-19.05.2023 r.
Wieliczka to edukacyjna przygoda połączona z kilkukilometrowym marszem i atrakcjami w grocie Skarbnika. Pod czujnym okiem przewodników przebyliśmy trasę 3,5 km. Rozpoczęliśmy od Szybu Daniłowicza i już na starcie pokonaliśmy 380 stopni/schodów w dół – wszyscy oczywiście dali radę.
Nie mogło być inaczej, bo byliśmy zaprawieni po dniu wcześniejszym w Energylandii. Tam, nikomu nie przeszkadzał deszcz – momentami tylko mżawka. Okazało się to nawet plusem, bo bez kolejek korzystaliśmy z większości atrakcji. To pozwoliło zaliczyć ich wiele, nawet kilkukrotnie! Z ogromną frajdą wspominamy też noclegi w Tipi – to dopiero było! Czujne uszy opiekunek nie dały możliwości na nocne spacery. Chociaż i tak byliśmy wszyscy wykończeni tak aktywnym dniem, który rozpoczął się przecież o 415, bo o tej porze wyjeżdżaliśmy z naszego Wohynia.
Było super! Cieszymy się, że wyjazd się udał – nie przeszkodziła nam nawet awaria autokaru w drodze powrotnej, bo byliśmy najedzeni w Mc Donaldzie ;) No i mogliśmy zatańczyć wieczorną porą belgijkę z sesją szelfie!
red. Elżbieta Tarasiuk