Aktualności

        • "Dzień Kobiet"
          • "Dzień Kobiet"

          • Dzień kobiet to dzień, w którym szczególnie podkreślamy szacunek, wdzięczność i życzliwość wobec wszystkich pań. Święto to obchodzimy 8 marca, jednak w naszej szkole uczciliśmy je już dziś. Z tej okazji odbyła się krótka, ale bardzo miła uroczystość. Na scenie zaprezentował się chór szkolny przygotowany przez p. Elżbietę Tarasiuk, a także soliści, którzy przygotowali występy wokalne i taneczne. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim Paniom serdeczne życzenia, dziękując za ich obecność, życzliwość i codzienne wsparcie. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Kobietom – dużo zdrowia, radości, miłości, spełnienia marzeń oraz wielu powodów do uśmiechu każdego dnia!

            Męska część społeczności szkolnej

        • Dzień Patronów Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie
          • Dzień Patronów Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie

          • 17 stycznia 2026 r. uczestniczyliśmy, jako Rodzina Szkół noszących Imię Unitów Podlaskich, w uroczystości Dnia Patronów Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie. W tym dniu społeczność Drelowa wspominała unitów, którzy 17 stycznia 1874 r. oddali życie pod kościołem, trwając przy swojej wierze. 152 rocznica tych wydarzeń rozpoczęła się mszą św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. W Gminnym Centrum Kultury w Drelowie wystawiono przedstawienie teatralne „Nie oddam Cię obcym, synku”. Następnie nagrody i wyróżnienia odebrali uczestnicy konkursu plastycznego „Unici - obrońcy wiary i polskości”. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły Karol Lipiec, Wiktoria Rybicka i Jakub Kaźmieruk. Serdecznie gratulujemy.

             

            Naszą społeczność reprezentowała Dyrektor Szkoły Anna Teresa Kowalczyk, Sekretarz Gminy Agnieszka Buch, nauczyciele, Poczet Sztandarowy w składzie Tomasz Jurkowski, Antonina Panasiuk, Agata Kocko, Karolina Kopczyńska, Martyna Mazur.

            Agnieszka Juszczyńska, Iwona Babicz-Kalinowska

        • Poczta Walentynkowa
          • Poczta Walentynkowa

          • W dniach 09–13 lutego w naszej szkole działała Poczta Walentynkowa, która jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowywali własnoręczne kartki walentynkowe, wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Gotowe listy można było wrzucać do specjalnie przygotowanych skrzynek na listy. 13 lutego wszystkie walentynki zostały wręczone adresatom, wywołując wiele uśmiechów i tworząc wyjątkowo serdeczną atmosferę. To był dzień pełen życzliwości, miłych gestów i pozytywnych emocji, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

            A. Juszczyńska

        • „Żydowscy świadkowie polskiego stulecia”
          • „Żydowscy świadkowie polskiego stulecia”

          • 15-16 grudnia 2025 r. w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu gościła wystawa pt.: „Żydowscy świadkowie polskiego stulecia”. Zawierała ona zdjęcia archiwalne i prywatne historie polskich Żydów żyjących w XX wieku; o ludziach, o dzieciństwie, szkole, miłości, małżeństwie, zakładaniu rodziny, ale mówiąca też o tym, w jaki sposób ludzie ratowali się w czasie Zagłady, a później jak zaczynali swoje życie od nowa.

            Wystawę otworzyła Pani dyrektor Anna Kowalczyk, a obejrzeli ją wszyscy uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami. Nie zabrakło również mieszkańców. Wystawie towarzyszyło przybliżenie historii Żydów w Wohyniu. W tym celu wykorzystano bogate zbiory archiwalne szkoły.

            B. Banaszczyk

        • Ławeczka poświęcona pamięci Unitów Podlaskich
          • Ławeczka poświęcona pamięci Unitów Podlaskich

          • W ostatnich dniach listopada br., przy pomniku upamiętniającym Unitów Podlaskich usytuowanym przy Zespole Szkól w Wohyniu została ustawiona ławeczka. Na ławeczce widnieje napis: „Ławeczka poświęcona pamięci Unitów Podlaskich upamiętniająca miejsce posadowienia pierwszej dwuklasowej szkoły parafialnej (unickiej) z roku 1854”. Uczniowie ze szkoły podstawowej zorganizowali happening, w czasie którego opowiadali kolegom, swoim rodzicom, oraz mieszkańcom Wohynia lokalną historię, przypominali początki szkolnictwa na terenie Wohynia.

             

            Celem realizacji projektu związanego z ławeczką było podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej , obywatelskiej i kulturowej w związku z zachowaniem pamięci o Unitach Podlaskich. Projekt powstał staraniem „Fundacji Dziedzictwo Unickie” przy wsparciu finansowym Gminy Wohyń oraz lokalnych darczyńców.

        • „Czujka czuwa nad Twoim bezpieczeństwem”
          • „Czujka czuwa nad Twoim bezpieczeństwem”

          • W dniu 27 listopada 2025 r., w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, młodszy brygadier Mirosław Łopacki – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz starszy kapitan Michał Mazur – naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim w ramach projektu „Czujka czuwa nad Twoim bezpieczeństwem” przybliżali uczniom klas IV –VIII zagadnienia związane z ochroną przeciw pożarową w kontekście powstawania pożarów, zachowania się podczas ich zaistnienia i właściwego reagowania w celu minimalizowania strat.

            Bardzo dziękujemy za tę lekcję o bezpieczeństwie.

        • Przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej
          • Przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej

          • W piątek  21.11.2025 r. odbyła się w naszej szkole cykliczna uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z zasobami oraz zasadami funkcjonowania biblioteki i czytelni.  Dzieci w baśniowych przebraniach przyniosły ze sobą wydrukowane cytaty związane z książką i czytaniem, które w trakcie spotkania pięknie odczytały. 

             

             

            Nowo przyjęci czytelnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę  uczestnicząc w odgadywaniu tytułów bajek i baśni. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko dostało książkę pt.”Księga wartości”. Na zakończenie każdy uczeń  wypożyczył po raz pierwszy wybraną przez siebie pozycję.

                  Nowości wydawnicze oraz  upominki dla dzieci zostały zakupione w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

            D. Blicharz

        • Wyniki X Powiatowego Konkursu „Czy znasz nasze lasy?”
          • Wyniki X Powiatowego Konkursu „Czy znasz nasze lasy?”

          • Wyniki X Powiatowego Konkursu „Czy znasz nasze lasy?”. Do konkursu przystąpiło 11 szkół z terenu powiatu radzyńskiego (67 uczestników).

            Dyscyplina indywidualna „Sowy mądre głowy”:

            Kategoria SKRZAT: I m-ce Szymon Samczuk (Wohyń), II – Hanna Czeczko (Wohyń), III – Agata Kaczorek (Czemierniki).

            Kategoria MŁODZIK: I m-ce Wojciech Rybicki (Wohyń), II – Franciszek Niewęgłowski (Radzyń Podlaski), III – Antonina Szyndlarz (Wohyń).

            Kategoria JUNIOR: I – Agata Kocko (Wohyń), Paweł Wiater (Białka), Jakub Burdon (Suchowola).

             

             

            Drużynowo (dyscyplina połączona z rozpoznawaniem roślin i zwierząt oraz zadaniem zręcznościowym):

            SKRZAT: I m-ce Szymon Samczuk, Kornelia Tokarska, Hanna Czeczko (Wohyń), II – Agata Kaczorek, Amelia Kołtun, Alicja Susz (Czemierniki), III – Michał Burdon, Miłosz Węgrzyn, Maja Kowalska (Suchowola).

            MŁODZK: I – Joanna Kondratiuk, Wojciech Rybicki, Antonina Szyndlarz (Wohyń), II – Aleksandra Matejuk, Hanna Matejuk, Michał Wysokiński (Ostrówki), Kacper Belniak, Bartosz paginowski, Magdalena Siuciak (Suchowola).

            JUNIOR: I - Agata Kocko, Antonina Panasiuk, Karol Demianiuk (Wohyń), II - Hanna Karnowska, Julia Kasprzak, Olaf Siwek (Czemierniki), III- Lena Kupisz, Gabriela Stepaniuk, Paweł Bojaczuk (Ostrówki).

            Bardzo dziękujemy współorganizatorom. Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym! Do zobaczenia za rok!

        • „Las a człowiek” - wykład prof. dr hab. Tomasza Boreckiego
          • „Las a człowiek” - wykład prof. dr hab. Tomasza Boreckiego

          • W dniach 12-13 listopada 2025 w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu odbywały się wydarzenia związane z X Powiatowym Konkursem „Czy znasz nasze lasy”. 12 listopada młodzież szkolna wysłuchała wykładu prof. dr hab. Tomasza Boreckiego pt. „Las a człowiek”. Podczas spotkania Profesor dzielił się również swoimi wspomnieniami związanymi z Wohyniem. Mottem spotkania był cytat z publikacji Profesora „ Lasy chronimy nie przed człowiekiem, ale dla człowieka”. 13 listopada odbył się konkurs wiedzowy połączony z praktycznym rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt żyjących w lesie.

             

        • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Z radością informujemy, że biblioteka Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na realizację Priorytetu 3. Celem programu jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

            Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na kwotę 15000 zł (12000 zł - dotacja z budżetu państwa, 3000 zł - wkład własny organu prowadzącego).

             

            Pieniądze przeznaczono głównie na zakup książek do biblioteki szkolnej. Są wśród nich nowości wydawnicze, aktualne lektury szkolne, atlasy i książki przyrodnicze, poradniki dla dzieci i młodzieży oraz książki dotyczące najnowszej historii Polski. Zakupiono także nagrody za udział uczniów w różnych konkursach i akcjach promujących czytelnictwo.

            W ramach programu wyposażono bibliotekę w okrągły stół oraz cztery fotele. Do czytelni zamówiono trzy pufy do wygodnego czytania. Zapraszamy po nowości!

            red. D. Blicharz

        • 🎓 Ślubowanie uczniów klas pierwszych 🎓
          • 🎓 Ślubowanie uczniów klas pierwszych 🎓

          • We wtorek, 21 października, odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. To ważny i symboliczny moment — od tej chwili pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do społeczności naszej szkoły.

            Najbardziej wyczekiwaną chwilą było pasowanie przez Panią Dyrektor — tradycyjnie dużym ołówkiem ✏️. Uroczystości towarzyszyły piękne występy przygotowane przez najmłodszych uczniów oraz ogrom emocji wśród rodziców i bliskich.

            Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy im wielu sukcesów oraz radości z odkrywania szkolnego świata! ❤️📚

             

        • Impreza promująca języki obce
          • Impreza promująca języki obce

          • 16 października po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została impreza promująca języki obce. Prowadzący- uczniowie klasy 8- przekonywali, jak ważna i przydatna jest znajomość języków i jakie korzyści można czerpać znając przynajmniej podstawy języka. Szczególnie jeśli chcemy podróżować i poznawać inne kraje. Impreza rozpoczęła się przemarszem uczniów na czele z panią Dyrektor Anną Teresą Kowalczyk i panią Sekretarz Gminy Wohyń Agnieszką Buch wraz z zaproszonymi gośćmi z zaprzyjaźnionej placówki Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli.

             

            Żeby nas było widać nieśliśmy wielonarodowe flagi,🇬🇷🇫🇮🇪🇺🇪🇦🇬🇧🇮🇪🇲🇫 a żeby było nas słychać towarzyszyli nam werbliści 🥁przygotowani przez panią Elżbietę Tarasiuk. Po powrocie, na sali gimnastycznej rozpoczęła się część artystyczna🎤 podczas której można było usłyszeć wiersze i piosenki w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim i niderlandzkim. Były to naprawdę piękne wystąpienia, a przecież nie jest łatwo wyjść na scenę i zaśpiewać lub powiedzieć wiersz w obcym języku. Wielkie brawa👏🏻 Potem był występ taneczny po którym przeszliśmy do ostatniego punktu programu - quiz Kahoot, który zaangażował każdego. Pytania dotyczyły znajomości faktów o językach i ciekawostek. Emocji było co nie miara, wszyscy się świetnie bawili i przy okazji niejeden zdobył jakąś zaskakująca wiedzę. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały panie: A. Rożen, R. Korczak, D. Blicharz i M. Panasiuk - nauczycielki języków obcych. Dziękujemy za wsparcie techniczne panu M. Maksymiukowi oraz jego młodemu pomocnikowi M. Kłoczko.

            red. M. Panasiuk

        • Nagrody Ministra Edukacji Narodowej dla dyrekcji Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu
          • Nagrody Ministra Edukacji Narodowej dla dyrekcji Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

          • Z dumą informujemy, że w dniu 22 października 2025 r., podczas uroczystych obchodów Wojewódzkiego Dnia Edukacji Narodowej, dyrektor Anna Teresa Kowalczyk oraz wicedyrektor Barbara Banaszczyk zostały uhonorowane Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej. To prestiżowe wyróżnienie przyznano za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, w tym za szczególne zaangażowanie na rzecz uczniów cudzoziemskich.

             

            Nagrody te są wyrazem uznania dla wieloletniej, konsekwentnej i pełnej pasji pracy obu pań, które nie tylko dbają o wysoki poziom nauczania, ale również aktywnie rozwijają ofertę edukacyjną szkoły. Wśród ich licznych zasług warto wymienić:

            • Współtworzenie i rozwój Fundacji Dziedzictwo Unickie, która promuje lokalną historię i kulturę oraz wspiera inicjatywy edukacyjne i społeczne.
            • Organizację konferencji metodycznych i tematycznych dla nauczycieli (i nie tylko), które integrują środowisko oświatowe i sprzyjają wymianie doświadczeń.
            • Realizację projektów Erasmus+ – zarówno dla uczniów, jak i dorosłych – które umożliwiają rozwój kompetencji językowych, kulturowych i zawodowych, a także budują otwartość na świat i różnorodność.
            • Tworzenie przyjaznej, inkluzywnej przestrzeni edukacyjnej, w której każdy uczeń – niezależnie od pochodzenia – może czuć się bezpiecznie i rozwijać swój potencjał.

            To wyjątkowe wyróżnienie jest także powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, rodziców i partnerów szkoły. Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor – dziękujemy za serce, wizję i nieustanne dążenie do doskonałości!

            Więcej informacji o działaniach szkoły i relacje z wydarzeń znajdziecie na naszym profilu:  Facebook – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

            /red. ET/

        • DEN 2025 – akademia klas czwartych ze wsparciem szkolnego chóru.
          • DEN 2025 – akademia klas czwartych ze wsparciem szkolnego chóru.

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami ( Anetą Daszczuk i Elżbietą Tarasiuk) przygotowali wyjątkową akademię, która stała się pięknym wyrazem wdzięczności dla wszystkich pracowników szkoły. Uroczystość wzbogaciły występy szkolnych chórów „Raczki” i „Iskra”, które swoją muzyczną oprawą nadały wydarzeniu podniosły i wzruszający charakter.

            Szczególne emocje wzbudziły dedykowane melodie zagrane na pianinie przez utalentowane uczennice, które wprowadziły słuchaczy w refleksyjny nastrój.

             

            Chórom szkolnym towarzyszył Bernard Szczygielski – uczeń klasy ósmej, który kolejny raz z powodzeniem realizował się w roli akompaniatora, udowadniając swoje muzyczne zaangażowanie i wrażliwość.

            Na zakończenie akademii przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli serdeczne podziękowania nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienny trud, zaangażowanie i serce wkładane w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

            Nie zabrakło też podziękowań wyrażonych przez p. dyrektor Annę Teresę Kowalczyk dla zgromadzonych Władz Gminnych, Proboszcza naszej parafii, Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły w Wohyniu i w Bezwoli, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

            Wszystkim serdeczne życzenia zdrowia i radości z każdego dnia, słońca w sercu i na zewnątrz - do zobaczenia za rok!

            /red. ET/

        • Nasi utalentowani uczniowie
          • Nasi utalentowani uczniowie

          • Małgorzata Kaniewska, uczennica klasy ósmej w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Pasją Małgosi jest sport, z którym  związana jest już od najmłodszych lat.

            Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w wieku 6 lat, najpierw było to karate, które trenowała 6 lat, następnie to była piłka nożna, którą trenowała niecałe 2 lata. W chwili obecnej od połowy października 2024 roku trenuje lekkoatletykę, w dziedzinie rzuty. Oprócz uprawiania sportu realizuje się w szkolnym chórze oraz w szkolnej grupie werblistów. Realizując się wokalnie kilkukrotnie występowała z lokalną grupą „Wohyniacy” na uroczystościach gminnych.

             

             

            W wolnych chwilach lubi czytać książki i słuchać muzyki. Swoją przygodę z rzutami zaczęła od dyscypliny - pchnięcie kulą. Oto Jej aktualne rezultaty:

            - występowała na zawodach Wojewódzkich, Międzywojewódzkich i Ogólnopolskich w kategorii wiekowej U16 (tzn. do lat szesnastu)

             

            1. Mityng Kwalifikacyjny LOZLA. Memoriał Andrzeja Kleczka i Honorata Wiśniewskiego. Lublin 10.05.2025:

            Rzut dyskiem: 26.68- 1 miejsce

            Pchnięcie kulą: 7.90- 1 miejsce

            1. Mityng Kwalifikacyjny LOZLA. Biała Podlaska 17.05.2025:

            Rzut dyskiem: 28.49- 1 miejsce

            Pchnięcie kulą: 8.43- 1 miejsce

            1. Mityng Kwalifikacyjny LOZLA. Lublin 24.05.2025

            Rzut dyskiem: 27.82- 1 miejsce

            Pchnięcie kulą: 7.95- 2 miejsce

            1. Mityng Kwalifikacyjny LOZLA. Biała Podlaska 14.06.2025:

            Rzut dyskiem: 30.68- 1 miejsce

            Pchnięcie kulą: 8.67- 2 miejsce

            1. Mazowiecki Mityng U14 i U16 2025

            Warszawa (Skra), 22.06.2025

            Rzut dyskiem: 33.50- 1 miejsce

            Pchnięcie kulą: 8.60- 3 miejsce

            1. Mecz U16 LUB-PDK-MŁP-ŚWI-POD 2025. Mistrzostwa Woj. Lubelskiego U16. Lublin, 26.08.2025

            Rzut dyskiem 39.29- 1 miejsce

            Rzut młotem 35.80- 1 miejsce

            1. Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16, 2025 (LUB-PDL)

            Zamość, 07.09.2025

            Rzut dyskiem: 24,82- 5 miejsce

            Rzut młotem: 30.23- 1 miejsce

            1. PZLA Mistrzostwa Polski U16. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

            Lublin, 20-21 września 2025

            Rzut dyskiem: NM- 19 miejsce

            Rzut młotem: 42.07- 6 miejsce

            Obecnie trenuje rzut młotem i rzut dyskiem - w klubie AZS UMCS LUBLIN pod okiem swojego trenera.

            Życzymy dalszych sukcesów! Niech kondycja wzrasta, kontuzje omijają! Powodzenia! Cieszymy się z Tobą i jesteśmy dumni, że kolejna Wohynianka rozsławia naszą miejscowość i szkołę.

             

            (tekst powstał przy współpracy z Małgorzatą i Jej mamą – red. Elżbieta Tarasiuk)

        • Jubileuszowy X Konkurs „Czy znasz nasze lasy?”
          • Jubileuszowy X Konkurs „Czy znasz nasze lasy?”

          • Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu wraz z Nadleśnictwem Radzyń Podlaski, Gminą Wohyń, Fundacją Dziedzictwo Unickie, Doradztwem Rolniczym ProAgroNatura Katarzyna Daniłkiewicz-Niewęgłowska, „Pasieka Leśna” Agata i Krzysztof Sokołowie oraz  PTTK oddział w Radzyniu Podlaskim zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z powiatu radzyńskiego do udziału w jubileuszowym X Konkursie „Czy znasz nasze lasy?”.

             

            Już 13 listopada uczniowie staną w szranki o prymat zwycięzcy. Będzie się działo: test, rozpoznawanie roślin, zwierząt, grzybów, głosów. Wszystkie informacje szczegółowe na stronach www.radzynpodlaski.lublin.lasy.gov.plwww.szkolawohyn.pl; www.gminawohyn.pl.

            Organizatorzy zapewniają poczęstunek, dyplomy i atrakcyjne gadżety dla wszystkich uczestników, dyplomy i upominki dla nauczycieli przygotowujących uczniów oraz atrakcyjne nagrody dla laureatów. Konkurs znajduje się w „Wykazie konkursów i zawodów…”, w których zwycięstwo jest przy premiowane przy ubieganiu się o stypendium oraz honorowane wpisem na  świadectwie szkolnym.

        • Stypendia dla uzdolnionych uczniów
          • Stypendia dla uzdolnionych uczniów

          • 28.08.2025r., podczas sesji Rady Gminy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uzdolnionych uczniów ze szkół prowadzonych przez Gminę Wohyń. W obecności rodziców, Wójta Gminy Wohyń, Radnych Gminy Wohyń oraz dyrektorów szkół pamiątkowe dyplomy wręczono 45 uczniom. Wśród nich znalazło się aż 28 uczniów naszej szkoły.

             

            Stypendiami za wysokie wyniki w nauce nagrodzeni zostali:

            Wiktoria Gabryszuk, Joanna Kondratiuk, Alicja Lendzion, Antonina Szyndlarz, Milena Wawryszczuk, Wojciech Rybicki, Bartosz Dominik, Jakub Kaźmieruk, Julia Korolczuk, Anna Panasiuk, Wiktoria Rybicka, Karolina Ciok, Barbara Denisiuk, Karolina Zderkiewicz, Amelia Grzeszuk , Agata Kocko, Maksymilian Ossowski, Antonina Panasiuk, Aleksandra Niedziułka, Izabela Stefaniszyn, Gabriela Dołęgowska, Róża Kazubek, Jakub Grzesiak, Maria Rożen, Filip Jakimiuk.

            Stypendia za osiągnięcia artystyczne otrzymali Kajetan Kondraszuk i Bernard Szczygielski.

            Stypendium za osiągnięcia sportowe uzyskała Małgorzata Kaniewska.

            Uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

        • Dzień Patrona
          • Dzień Patrona

          • 29 maja obchodziliśmy w  naszej szkole Dzień Patrona. Uczniowie usłyszeli krótką informację o historii nadania imienia Unitów Podlaskich, a także o tym, co przez 21 lat robimy. Co roku Dzień Patrona jest uroczystością całej społeczności szkolnej, wszyscy ubrani są na galowo aby podkreślić rangę Święta. Historię wyboru Patrona przedstawiła E. Korniecka oraz klasa 3a. Pani Elżbieta Tarasiuk przygotowała wraz z dziećmi krótki program muzyczny, a dekorację wykonały niezawodne panie A. Juszczyńska oraz I.Babicz-Kalinowska. Na uroczystym apelu nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom z klas 7. Każdy z nauczycieli na swoich lekcjach wspominał o tym wydarzeniu, które miało miejsce 21 lat temu.

            red. E. Korniecka

      • Logowanie